Svätý apoštol Jakub

Bol bratom apoštola Šimona. Spolu s Petrom a Jánom patril medzi tzv. stĺpy Cirkvi.

Stal sa jeruzalemským biskupom a verným ohlasovateľom Ježiša Krista. Všetci občania Jeruzalema si ho veľmi vážili pre jeho veľkú zbožnosť. Často ostával v chráme aj celé dni. To sa ale nepáčilo vedúcim predstaviteľom židovstva a v roku 62 ho násilím umlčali. Dali ho zhodiť z chrámovej hradby a dobili ho potom kyjom. Jeho pozostatky boli v 6. storočí, spolu s pozostatkami sv. Filipa prenesené do Ríma, a sú uložené v Kostole svätých apoštolov.

Oboch apoštolov máme zobrazených v čelnej vitráži okna presbytéria vo farskom kostole : Sv. Filip nesie dvojitý kríž a sv. Jakub kyj, ako odznak toho, akou smrťou dosvedčil svoju vernosť Kristovi.

Odkazy

Svätý apoštol Jakub ml. (Wikipedia SK)...
Svätý apoštol Jakub ml. (Wikipedia EN)...

Adresa

  • Rímskokatolícka cirkev
    Farnosť Bratislava - Rača
    Alstrova 121
    831 06 Bratislava

Kontakty

  • 02/ 4488 4604
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  (Tento e-mail slúži na odovzdanie informácií. Neslúži na diskusie ani na vybavovanie sviatostí.)

Úradné hodiny

Pondelok 16:00-17:00
Streda 16:00-17:00
Piatok 16:00-17:00

Správa cintorína

Správca cintorínskej agendy:
Dr. Martin Puhovich, PhD.
tel.: 0911 640 100
e-mail na správcu cintorína: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.